scroll_to_top
×

Отримати права дуже просто

    м.Боярка, вул. с/г технікум №30
    0675966515, 0679643197

    Особливості безпечного водіння в дощових умовах


    Обмежена видимість, ненадійне зчеплення коліс з дорожнім покриттям, погіршення роботи гальм – все це здатне стати причиною втрати керування та виникнення аварійної ситуації. Якщо ви дуже часто їздите на автомобілі і не раз потрапляли під дощ, тоді, ознайомтеся з корисною інформацією, як безпечно їздити в дощову погоду.

    Занадто впевнені в собі водії не знижують швидкості навіть в дощову погоду, але таким необдуманим вчинком вони створюють небезпеку, як для себе, так і для інших учасників дорожнього руху. У дощову погоду рекомендується рухатися не швидше 70 км / год. Справа в тому, що при більш високій швидкості, вода не встигає виводиться з під коліс автомобіля і в результаті, автомобіль рухається по тонкій водяній подушці. Такий ефект називається аквапланування. Зрозуміло, що в таких умовах, не маючи надійного зчеплення, автомобіль може просто закрутити і знести з дороги. Зовсім не важливо, наскільки потужним буде автомобіль, скільки електронних помічників у нього буде, який привід, наскільки дорогі і якісні шини встановлені, коли ви втратите управління – все це вже буде не важливо. Тому, вкрай не рекомендується перевищувати швидкісний бар’єр в 70 км / год.

    Ще одна проблема, яка проявляється під час дощу – це збільшення гальмівного шляху. Вода, яка потрапляє на гальмівний диск і гальмівні колодки, знижує ефективність гальм і як результат, гальмівна здатність автомобіля значно знижується. В результаті, ще раз повторимо, що не слід мчати на високій швидкості, до того ж, в дощову погоду необхідно дотримуватися дистанції, щоб мати можливість вчасно зупинитися і не вдарити попереду автомобіль, що рухається.

    У дощ сильно знижується видимість, тому, виставте максимально комфортну швидкість роботи двірників, щоб вони могли забезпечити вам прийнятний рівень видимості. А ось при перестроюванні, або поворотах необхідно бути максимально акуратним, так як під час дощу побачити щось в дзеркала заднього виду вкрай складно. У сильний дощ рекомендується включити і фари ближнього світла, або ПТФ, щоб водії, які рухаються по зустрічній смузі могли здалеку бачити вас. Тому, краще зайвий раз не ризикувати, а рухатися не поспішаючи, не наражаючись на небезпеку. Адже не даремно існує відоме прислів’я – «тихіше їдеш – далі будеш».


    Залишити відповідь